Safiyyah Sabunları

Yazar: Pamucco

Pamucco yeni bir alanda daha doğal ürün ihtiyacınıza seçenek sunuyor.

Safiyyah, doğal bakım ürünleri üzerine derinleşmeyi hedeflediğimiz yeni markamız.

Şimdilik sadece saf defne yağlı sabunumuzla karşınızdayız!

Defne ağacı tarih boyunca sıhhatle bütünleşen zarafetin simgesi olmuştur. Bilinen en eski tıbbi ve aromatik bitkilerindendir. Defne ağacının yaprakları ve meyvesi ayrı ayrı şifa bohçasıdır.

Defne ağacının yapraklarından defne uçucu yağı elde edilirken, taneler halindeki meyvelerinden sabit defne yağı elde edilmektedir. Sabit yağlar sabun yapımında kullanılır.

Sabit defne yağı, antibakteriyel özelliği dolayısıyla güçlü bir arındırıcı olarak sabunlarda kullanılır. Cildi nemlendirir ve onarır. Kırışıklıkları önler.

Geleneksel el yapımı sabunlar soğuk ve sıcak teknik olmak üzere iki ayrı yöntemle elde edilir. Sıcak yöntem sabunlar, kostik ve yağın kaynatılmasıyla elde edildiğinden, kostik miktarı düşüktür. Fakat yağ uzun süre kaynadığı için bilhassa aromatik yağlarda besleyici ve onarıcı özelliği azalır.

Soğuk teknikle yapılan sabunlarda ise aromatik yağların yapısı bozulmaz. Son derece besleyici bakım sabunları elde edilir. Ancak bu yöntemde de sabun yapımından sonra kostiğin tuzlu suyla iyice yıkanması ve kullanmadan önce bir süre bekletilmesi gerekir.

Yeri gelmişken kostik yani sodyum hidroksit (NaOH) dediğimiz madde doğal tuzların elektroliz yöntemiyle klordan ayrıştırılmasıyla elde edilen bir sabun bazıdır. Bu sayede yağ molekülleri tepkimeye girer ve köpürüp temizleyen sabun elde edilir.

Sabun seçerken dikkat edilmesi gereken sentetik esansların veya palm yağı gibi düşük kalite yağların kullanılmamasıdır.

Safiyyah sabunlarının muhteviyatında %100 saf defne yağı, kostik ve su dışında bir madde bulunmaz. Soğuk teknikle yapılmış, tuzlu suyla yıkanıp bekletilmiştir. Bu nedenle cildi tahriş etmez, bilakis içindeki zengin ve canlı yağ molekülleriyle cildinizi ve saçlarınızı besler, nemlendirir.
Güçlü aromatik kokusu tamamen doğaldır, hiçbir ilave sentetik koku içermez.

Doğal sabunlar ruh ve beden sağlığı için önemli olduğu kadar doğayı korumak için de önemlidir. Doğada bozunmayan kimyevi içeriklerle oluşturulan günümüz duş jelleri, şampuanlar ve sıvı sabunlar hem suları kirletmekte hem de plastik ambalaj atıklarını artırmaktadır.

Çocuklarınızı, kendinizi ve gelecek nesilleri korumak için Safiyyah sabunlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Doğala dönüşü erteleme, hemen bugün başla !

Eski Usul Saf Defne Yağlı Sabun
İçerik: %100 Defne yağı, kostik(NaOH), su
Kullanım Şekli: Saç ve Cilt Bakım sabunu

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!