pamucco’yu

daha iyi tanıyın!

hakkimizda-2

Biz Kimiz?

P

amucco, doğa ve doğal meraklısı, sade ve sağlıklı yaşayan annelerin hikayesidir.

Tamamen doğal olan Türkiye’nin markası pamucco yıkanabilir bebek bezi ve kadın pedini sizlerle tanıştırmanın heyecanını yaşıyoruz.

Biz, çocuklarımıza ve çevreye zarar vermeden ihtiyaçlarımızı en güvenilir seçeneklerle gidermeyi vazife bilen bu nedenle doğruyu araştıran yüzlerce anneden, sizlerden biriyiz.

Doğal yaşam bizim için ekmek, dikmek, pişirmek, yemek, içmek, giyinmek ve evimizi dekore ederken doğal eşyalar seçmek demek. Bu hayat şekliyle tanıştığımızdan beri toprak küpten su içiyor, tahta kaşıkla yemek yiyoruz.

dogal

Neden Doğalız?

S

adece doğal kumaşları seviyor ve kullanıyoruz. Yün, İpek, Pamuk ve Keten kumaştan başkasını giymiyor, hatta evimize sokmuyoruz.

Çocuklarımız böyle bir yaşama gözlerini açtı. Onlara doğduklarından beri her şeyin en “el değmişini” ve zararsızını sunmaya çalıştık. Onlara iyi bakarken, tabiatı gözetmeyi de ihmal etmedik.

Annelik, uzun bir yolculuk. Biz bu yolculukta, güvenebileceğimiz kalitede ürün bulamayınca ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri kendimiz ürettik.

Böylece Pamucco ürünleri şekillendi. Özellikle bebek bezleri kullanıma en uygun son halini alana kadar uzun deneme aşamalarından geçti. Hem zararlı olmayacak hem de sızdırmayacak bebek bezlerini tasarlamak için ülkemizde ve dünyada bulunan bir çok bebek bezi örneklerini inceledik ve kullandık.

Kimi içerdiği yoğun plastik malzeme sebebi ile, kimi nanoteknolojik sızdırmaz kumaşlar kullanması sebebi ile, kimileri de nem tutucu ve renklendirici gibi kimyasallar içermesi nedeniyle ihtiyaçlarımızı karşılamadı.

hakkimizda-3

Nasıl Tasarlıyoruz?

Ü

rünleri tasarlarken ilk önceliğimiz tüm malzemelerin doğal olmasıydı.
İkinci sırada ise kullanımı kolay, sızdırmayan ve az zahmetli ürünler üretmek vardı. Şimdi beğeninize sunduğumuz ürünlerde bu prensipleri yerine getirdiğimize inanıyoruz.

Tüm bebek bezleri ve kadın pedlerinde bu nedenle tene direk temas eden malzemelerde iç havlu kumaşlarda en yüksek kalitede %100 pamuk ürünler kullandık. Sızdırmaz özel kumaşlarımızın da iç dokusu %80 pamuk, %20 elastandır.

Kadın pedlerinde kullanılan çıtçıtlarda yüksek oranda allerjen olan nikel bulunmamaktadır. Ürünlerimiz gerekli laboratuvar testlerinden geçmiştir ve tüm malzemelerimiz Türkiye’de üretilmiştir. Yıkanabilir kumaş bebek bezi ve kadın pedi ürünlerimizden memnun kalmanızı umuyoruz.

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!