ürünlerimi

nasıl kullanırım?

Genel

Pamucco ürünlerini yıkama talimatına uyduğunuz takdirde bebek bezi dış kalıbı en az 6-8 ay, iç havlularını evladiyelik kullanabilirsiniz. Kadın pedlerini uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm ürünleri ilk kullanımdan önce emiciliği arttırmak için 3 kez yıkamanız gerekmektedir.

Her defasında ürünler iyice kurumalı sonra tekrar yıkanmalıdır.

Tüm sızdırmaz özellikli dış kumaşlar ve lohusa bezleri en fazla 60 derecede yıkanabilir.

Yine tüm havlu iç kumaşlar ise 90 dereceye kadar yıkanabilir.

İç havlularımız %100 pamuk olduğu için sertleşebilir. Yumuşatmak isterseniz kurutma makinesine atabilir, ütü yapabilir veya elde ovuşturabilirsiniz.

Bebek Bezleri

Bebek bezlerini kullandıktan sonra eğer büyük tuvalet yapılmışsa  ara bez kullanarak direkt çöpe atabilirsiniz. Büyük tuvalet yapılmamışsa su akıtıp bekleme suyuna koyabilirsiniz. Sadece çiş olduğunda su akıtmanıza gerek kalmayabilir, bu tamamen sizin tercihiniz.

Bekletme suyuna karbonat, sirke veya çamaşır sodası koyabilirsiniz.

Toplu olarak makinada 60 derecede yıkayabilirsiniz.

Gün içinde bezleri en fazla 3 saatte bir değiştirmeniz hem bebeğinizin sağlığı için hem de bezlerin kullanışlılığı için tavsiye edilir.

Kadın Pedleri

Kadın pedlerini kullandıktan sonra soğuk su akıtmanız gereklidir. Soğuk / ılık su olması önemlidir çünkü sıcak su demiri sabitler ve leke bırakır.

Çamaşır makinasına atmadan önce 1 saat soğuk suda bekletmek lekelerin kolay çıkmasını sağlar.

Bekletme suyu içine çamaşır sodası, doğal karbonat veya doğal sirke konabilir. Hazır sirke kullanmayınız çünkü bu çıt çıtlı kısımlara zarar verir. Havluların emiciliğini azalttığı için boraks kullanmanız da önerilmez.

Dilerseniz regl dönemi boyunca kapaklı bir kapta bekletip, bitince çamaşır makinasında 60 derecede toplu yıkayabilirsiniz.

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!