Pamucco Neden Kefenlik Kumaş Satıyor?

Yazar: Pamucco

Pamucco ailesi olarak hem bedenen hem de ruhen insan sağlığını fevkalâde önemsiyoruz ve gelecek nesillere bozulmamış bir fıtrat, canlı bir toprak ve temiz bir dünya kalmasını istiyoruz. Bu sebeple, tüm doğal ve fıtri süreçleri destekliyoruz. Bunlar, insanoğlunun doğup büyüdüğü, yiyip içtiği, giyip kuşandığı, ekip biçtiği ve hayata veda ettiği tüm sahneleri kapsıyor. 

Nasıl ki doğum ilkbaharda yaprakların yeşermesi kadar doğal bir hâl ise ölüm de vakti geldiğinde o yaprakların toprağa düşmesi kadar doğaldır.

Peki, vefat eden kişinin toprağa girme sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Hâlihazırda kullanılan kefenlik kumaşlar sentetik karışımlı olabiliyor. Ölülerimiz sentetik kokulu sabunlarla yıkanıyor ve yine sentetik olarak üretilen kâfur kokularına maruz bırakılıyor. Bugün neredeyse tüm kokular doğal olmaktan çok uzakta ve sentetik hormonlar içerdiği için insanı maddi/manevi hasta ve rahatsız etmektedir.

Bir diğer tehlike ise kefenlik kumaşların Titanyum Dioksit (TiO2) ile beyazlatılmış olma ihtimalidir. Titanyum Dioksit nanoteknolojide kullanılan üç ana maddeden biridir ve birçok yönden tehlikelidir.  

Bugün hala doğal kumaş bulmak mümkün olsa da, gün geçtikçe nano ve kokulu kumaşlar daha yaygın hale gelmektedir. Bu tehlikeye karşı bilinçli ve tedbirli olmakta büyük fayda vardır.

Pamucco, ölülerin her şeyi hissettiklerini göz önünde bulundurarak; ölü toprağa koyulana dek mümkün mertebe en doğalın en iyisi olduğuna inanarak, kefenlik kumaş üretme kararı aldı. Amacımız ölümüze de en az dirimiz kadar sahip çıkabilmek ve bu konuda bilinç oluşmasına katkıda bulunmaktır.

 

* Pamucco kefenlik kumaş %100 ham pamuktur ve ortalama 10 metre olarak kesilmiştir.

*Doğal zeytinyağlı sabun ve deniz süngeri ile birlikte gönderilir.

*Evde veya hastanede vefat edenlerimiz için kullanılabilir.

*Ölü kefenleme mekânlarında kendi getirdiğimiz kumaş ve sabunun kullanılması rica edilebilir.

*Dileyen kefenin içine serpmek için çörekotu ve/veya gülkurusu hazırda bulundurabilir. Çünkü güzel koku maneviyat için önem taşır.

*Sentetik kâfur kokusunu istemeyerek yakınlarımıza bir iyilikte bulunabiliriz.

*Kendi vefatımız sonrası toprağa girme sürecimizle ilgili hassasiyetlerimizi ve isteklerimizi bildiren bir vasiyet yazabiliriz.

Pamucco ailesi olarak kendi nefsimiz için istediklerimizi sizin için de istiyor, hepimiz için güzel yaşayıp temiz ölmeyi temenni ediyoruz.

Dua ile…

 

 

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!