Yeni Başlayanlar İçin Pamucco Yıkanabilir Ped

Yazar: Pamucco

Biliyoruz, hep tüketmeye alışan bir nesil için yıkanabilir ped kullanmak çok büyük bir adım. Eğer bu adımı atmaya karar verdiyseniz, sizi şimdiden tebrik ederiz. Sağlığınız, nesil ve doğamız için büyük iş yapıyorsunuz.

3 farklı çeşit Pamucco yıkanabilir ped bulunur ; Normal boy, Gece boy ve Günlük boy.

Normal boy ve gece boy yapı olarak aynıdır. Pedlerde teninize değen kısım %100 pamuktur. İkisinde de sızdırmaz katman bulunur, böylece regl döneminde güvenle kullanabilirsiniz. Tek farkı gece boy pedin eni ve boyu normal boydan biraz daha büyüktür.

Pamucco günlük pedde ise sızdırmaz katman yoktur. Günlük kullanım için uygundur.

 

-Kaç adet ped almalıyım?

Ortalama yoğunlukta 1 haftalık bir regl dönemi için 5 adet normal boy ve 3 adet gece boy yeterli bir sayıdır. Daha yoğun görenler 2 paket gece boy ve 1 paket normal boy ped alabilirler.

 

-Pedi ne kadar sürede bir değiştirmem gereklidir?

Bu tamamen sizin yoğunluğunuza bağlıdır. İlk günler günde 2-3 adet değiştirirken, son günler sık değiştirme ihtiyacı hissetmezsiniz. Özellikle yıkanabilir pedler hazır pedlerdeki gibi kötü koku ve yırtılma olmadığı için değiştirme ihtiyacı daha azdır.

 

-Yıkanabilir pedleri ne kadar süre kullanabilirim?

Yıkama talimatına uyulduğu takdirde yıllarca kullanabilirsiniz.

 

-Yıkanabilir pedi dışarıda nasıl kullanabilirim?

Dışarıda rahatlıkla ped değiştirebilirsiniz. Koku ve sıvı geçirmez ped çantamızda dışarıdan eve gelene kadar pedinizi kuru bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

-Sızdırıyor mu?

Sızdırmaz katman sayesinde sızdırma yok denecek kadar az oluyor. Şöyle diyelim; hazır pedlerdeki gibi kenarlardan sızma olabiliyor. Fakat pamuk emici bir kumaştır, bu nedenle genelde sızdırma olmuyor veya çoğu zaman hazır pedden daha az sızdırıyor. Sıvı, kanatlı dış kalıbın kenarlarına ulaştığında pedi değiştirmeniz gereklidir, o zaman sızma olmaz.

-Yıkanabilir ped nasıl yıkanır?

Kadın pedlerini kullandıktan sonra soğuk su akıtmanız gereklidir. Soğuk / ılık su olması önemlidir çünkü sıcak su demiri sabitler ve leke bırakır. Bir bekletme suyu yaparak kullandığınız pedleri bu suyun içinde bekletebilirsiniz. Bekletme suyu içine çamaşır sodası, doğal karbonat veya doğal sirke konabilir. Hazır sirke kullanmayınız çünkü bu çıt çıtlı kısımlara zarar verir. Havluların emiciliğini azalttığı için boraks kullanmanız da önerilmez. Regl dönemi bittiğinde toplu bir şekilde çamaşır makinesinde 60 derecede yıkama yapabilirsiniz.

*Kanatlı dış kalıplar için elde çitileme önermiyoruz.

*Doğal da olsa leke çıkarıcı kesinlikle kullanmayınız.

 

-Leke kalıyor mu?

Leke kalabilir. Leke kir değildir. Eğer leke kalmasını istemiyorsanız; kullandıktan hemen sonra soğuk sudan geçirin. Böylece leke kalma ihtimali azalır. Güneşte kurutmak da lekeyi temizler.

 

Yıkanabilir ped kullanmak ekolojik ve sağlıklıdır. Bu sebeplerden sadece biri de yıkanabilir ped kullanmak için çok yeterlidir. Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğiz ; Plastik hissi yerine yumuşacık pamuk dokusu regl dönemlerini çok rahat geçirmenizi sağlar.

Hazır pedlerdeki kimyasallara maruz kalmadıkları için regl ağrılarının azaldığı veya tamamen yok olduğu yönde müşterilerimizin geri dönüşleri mevcuttur. Pamucco ailesi olarak tüm bunlar için Yıkanabilir Pedi deneyimlemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Sevgiler bizden..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!