Yenidoğan Bebek Banyo Seti

Yazar: Pamucco

Pamucco yıllardır sadece anlamlandırdığı ve faydalı olacağına inandığı ürünleri üretmek için emek veriyor. Geleneklerin canlanması ve kadim bilginin yaşaması için üretiyor. Böylelikle ortaya eşsiz ürünler çıkıyor.

İşte yine bu misyon ile yepyeni bir ürünle karşınızda olmanın mutluluğu içerisindeyiz; Yenidoğan Bebek Banyo Seti!

Peki, kadim bilgiye göre yenidoğan bebek banyosu nasıl olmalıdır?

Yenidoğan bebeğin göbek kordonu -içindeki kan iyice boşaldıktan sonra- ortalama 11cm uzun kalacak şekilde kesilir ve göbek bağı düşene kadar bebek sadece silinerek temizlenir. Göbek bağı düştükten sonra (genelde 3-5 gün sürer) banyo suyuna bir tatlı kaşığı kadar doğal kaya tuzu eklenerek bebek küvette yıkanır. Buna 40 gün boyunca devam etmek tavsiye edilir. (Bazı günler banyo suyuna tuz eklemeyebilirsiniz.)

Bebek yıkanırken narin bedeni incecik pamuk kumaşla sarılıp yavaşça suya sokulur. Böylelikle dünyaya alışmaya çalışan bebeğin teni direkt tuzlu suyla temas etmemiş olur, ayrıca bebek açıkta bırakılmamış olur. Bu bizim için önemli bir uygulama, zira anne rahminde perde arkasında büyüyen bebek örtüye sarılmış şekilde kendini daha muhafazalı hissedecektir. Bu sebepledir ki setimizde muslin örtü bulunmaktadır.

Su soğudukça sıcak su ekleyerek banyoya devam edebilirsiniz. Böylece bebeğiniz daha uzun süre suda kalabilir. Biz bebeklerimizin ana rahmi misali suda uyuduklarını hatırlıyoruz.

Doğal deniz süngeri ile nazikçe ovarak bebeğinizi yıkayın. Deniz süngeri ıslanınca yumuşar ve boyutu büyür. Süngere ihtiyaç hissetmediğiniz takdirde deniz süngerini ileride kullanabilirsiniz.

Banyo bittikten sonra %100 ham pamuk kumaştan ürettiğimiz banyo havlusu ile bebeğinizi kurulayın. Akabinde tamamen doğal ve kıymetli yağlardan oluşan bebek masaj yağı ile önce karnının üstüne daha sonra da sırtüstü yatırıp masaj yapın.

Bebeğiniz hafif açken banyo yaptırmanız tavsiyemizdir. Böylece hem banyo süreci hem de banyo sonrası yağ ile masaj uygulaması daha rahat geçecektir. Masaj esnasında biraz ağlaması akciğerleri için faydalıdır. Akabinde bebeğinizi kundaklayıp karnını doyurabilirsiniz. Kundak da kadim bilgiye dayalı olan bir gelenektir ve maddi manevi faydaları mevcuttur.

Burada verilen bilgiler tavsiye niteliğindedir. 40 gün boyunca uygulamanız önerilir. Banyo ve masaj bebeğinizi rahatlatacak, karnı doyduktan sonra güzelce uykuya dalmasını kolaylaştıracaktır. Çokça anne kokusu ve sevgisi ile bebeğiniz dünyaya alışacak, kendini güvende hissedecektir.

 

Yenidoğan Bebek Banyo seti içeriği;

-Muslin banyo örtüsü

-Kaya tuzu

-Deniz süngeri

-Banyo havlusu

-Masaj yağı

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!