Yıkanabilir Yetişkin Hasta Bezi

Yazar: Pamucco

Pamucco ailesi olarak vizyonumuza uygun çok özel bir ürünümüzü size takdim etmenin mutluluğu içerisindeyiz; Yıkanabilir Hasta Bezi!

Pamucco hasta bezleri, büyük bir fedakarlıkla hasta anne ve babalarının veya yakınlarının bakımını üstlenen güzide insanların talebi doğrultusunda üretildi. Aylarca titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımız sırasında görüştüğümüz hasta yakınları ve onların şefkatli tutumları bizlere ders niteliğinde oldu. Küçüklüğümüzde bize sabır ve sevgiyle bakan büyüklerimizin bakımını üstlenen ve onlar için en iyisini isteyen kişilerin varlığı bizi çokça duygulandırdı ve mutlu etti. Meşgalemize daha fazla anlam kattı. Bu vesileyle kendilerine teşekkürü borç biliriz.

*Pamucco Yıkanabilir Hasta Bezi’nin özellikleri nelerdir?

Hasta bezlerimiz iki farklı modelden oluşmaktadır; Cırt cırtlı bel ve lastikli bel.

Kolaylık açısından cırtlı bel yatan hasta, lastikli bel ise ayakta olan hasta için önerilir. Fakat kişi ihtiyacına göre dilediği modeli tercih edebilir.

Bacak kısımlarındaki ayarlanabilir lastikler sayesinde hastanın bedenine rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Aşağıdaki beden tablosunu dikkate almanızı rica ederiz.

Her iki modelde 3 beden vardır;

  • 1 Beden: 64 cm- 102 cm
  • 2 Beden: 84 cm- 146 cm
  • 3 Beden: 100 cm- 156 cm
*Hangi bedeni tercih etmeliyim?

Eğer bel ölçüsü bez ölçüsünün başlangıç noktasına yakın ise o bedeni, bitiş noktasına yakın ise bir sonraki bedeni almalısınız.

Örneğin;

  • Bel ölçüsü 90-95 cm olan kişi için uygun olan 2 numara bezdir.
  • Bel ölçüsü 130-135 cm olan kişi ise 2 numara değil, 3 numarayı tercih etmelidir.

*Nasıl yıkamalıyım?

Pamucco Yıkanabilir Hasta Bezi pamuk olması hasebiyle cildi tahriş etmez, kötü koku oluşturmaz. Özellikle yatan hastalar için yatak yaralarının yanında pişik sorunu büyük eza vermektedir. Ürünümüz el emeği doğal bir ürün olması ve en kaliteli kumaşlar kullanılması hasebiyle pişiği de önler. Hastalarımız rahat eder.

Pamucco Yıkanabilir Hasta Bezi’nin tene değen her kısmı pamukludur. Dış kalıbı hava alan sıvı geçirmez katmandan oluşmaktadır. İç havlusu iki kat %100 ham pamuktan üretilmiştir.

Havlu dolup dış kalıbı ıslatınca bezi değiştirme vakti geldi demektir.

Tecrübemiz sonucu gördük ki yıkanabilir bez kullanan kişiler genellikle kendi rutinlerini oluşturmaktadır. Bu sebeple biz yıkama konusunda yalnızca bir çerçeve çizeceğiz; öncelikle yalnızca idrar olan bezleri kapaklı bir kovada bekletebilirsiniz, dışkılı bezleri ise sudan geçirip kapaklı kovaya koyabilirsiniz. Fazla bekletmeden çamaşır makinesinde  yıkamanızı tavsiye ederiz.

  • Bezler çamaşır makinesinde max 60 dereceye kadar yıkanabilirdir. Dilerseniz iç havluları 90 derecede yıkayabilirsiniz.
  • Dış kalıplar kurutma makinesine girmemelidir. Yalnızca iç havlular kurutma makinesinde kurutulabilir.
  • Doğal deterjan ile yıkamanız önerilir. Doğal dahi olsa leke çıkarıcı gibi ağartıcı maddeler kullanmayınız.

Pamucco ailesi olarak yıllardır taleplere karşılık vermekten ve böylesine mühim ihtiyaçları gidermekten kıvanç duyuyoruz. Tüm hastalarımıza şifa, hasta yakınlarına kolaylıklar diliyoruz.

 

Aramak istediğiniz kelimeleri yazıp Enter'a basınız!